BOĞAZİÇİ ÜNİVERSITESİNDEKİ EYLEMLER MASUMİYET SINIRLARINI AŞMIŞTIR.

POLİS ARABASINI TEKMELEMEK DEMOKRATİK HAK DEĞİLDIR!

Demokrasinin bir özgürlük alanı olan sivil itaatsizlik hakkını kullanmak her Türk vatandaşın anayasal bir hakkıdır. Meşru daire içinde kalmak şartı ile yapılan her türlü toplantı, gösteri, basın açıklaması ve benzeri etkinliklere gerekli ortamı ve güvenliği sağlamak resmi makamların görevidir.

Bu kapsamda son günlerde Bağaziçi Üniversitesine Rektör ataması sürece ile birlikte başlayan olaylar yukarıda çerçevesi çizilen sınırları aşmış, milletimizin manevi değerlerine hakaret, güvenliğimizin teminatı polisimize el uzatmak ve devlet malına zarar verme boyutuna taşarak terör örgütü sempatizanlarının katil devlet diyerek slogan atıp boy gösterdiği masum olmayan eylemlere dönüşmüştür.

Emniyet güçlerimizin demokratik hak kılıfına gizlenerek yapılan huzur bozucu bu eylemlere müsamaha göstermesii beklenemez. Zira siyasi otoritenin uygulamalarına tepki vermek ve görüş belirtmek anayasal olan doğal ve meşru bir haktır ancak bu hakkı kullanarak teröristlerin devlet otorisine meydan okuyacak zemin oluşturmasına izin vermemekte güvenlik güçlerinin görevidir.

Bu noktada özelikle siyasetçiler ve kendilerini kullandırmamak noktasında başta üniversite gençliği olmak üzere sorumlu her Türk vatandaşını konumunun gerektiği davranışı sergilemeye davet ederek, görevini fedekarca yerine getiren eminiyet güçlerimizin yanında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Mustafa Güçlü
Anadolu-Sen Konfederasyonu
Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 893         03 Şubat 2021

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 469889

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.