Genel Başkan'dan Bayram Mesajı

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ramazan ayını idrak ederek bayrama ermenin Milletçe mutluluğunu yaşıyoruz. Dünya genelinde salgına dönüşerek ülkemizi de etkisi altına alan Covit-19 Virüsü nedeni ile bu yıl Ramazan Bayramını her zamankinden farklı bir ortamda kutlamak zorunda kalmış durumdayız.

Büyüklerimizin ellerini öpemeden, ziyaretimize gelen çocuklarımıza şeker veremeden, dostlarımıza sarılarak hasbıhal edemeden geçirmek zorunda olduğumuz bir bayram yaşıyoruz. Ancak belki mekân olarak sevdiklerimizle bir arada olamasak da gönüllerden birbirine ulaşan yollara kimse müdahale edemeyeceğinden dolayı Bayramın gönüllerimize verdiği huzuru derinden hissediyoruz.

Ülke olarak büyük bir sağlık sınavını diğer dünya devletleri ile birlikte veriyoruz. Bu salgın sürecinde atılması gereken adımların devlet tarafından zamanında atılması ve milletimizin de bu tedbirlere uyması sonucunda an az kayıp ve sıkıntı ile geçirilmesinin memnuniyetini yaşıyoruz. Ancak bu süreçte vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz ve canını ortaya koyarak mücadele veren sağlık çalışanlarına minnetlerimizi sunuyoruz.

  İçinden geçtiğimiz bu zor ve çetin günleri atlatarak, yine bir araya gelmenin coşkusunu hep birlikte yaşamak için az daha sabır diyoruz. Bu kapsamda tedbirleri karşı gevşeklik göstermeden harfiyen uymaya gayret etmenin, bu salgından kurtulmanın ilk şartı olduğunun altını önemle çiziyoruz.

Virüs salgının sadece sağlık alanı ile sınırlı kalmadığı ve ekonomik işleyişi de belirsizliği ittiği günleri yaşamaktayız. Zaten zor şartlarda geçimlerini sağlayan bazı vatandaşlarımızın sıkıntısının salgın sürecinde katlanarak artığı ortadadır. Devletimizin ve sivil toplum örgütlerinin gayretleri ile el uzatılmaya çalışılan bu insanlarımızın hem şu anda hem ileride muhtemel sıkıntılardan da etkilenmemesi için kalıcı tedbirlerin alınmasının sosyal devletin bir gereği olduğunu ifade ediyoruz.

Ülkemiz bu sıkıntılar içine mücadele verirken, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında silahlı terör eylemi yapmaya devam vatan hainler boş durmamıştır. Devletimizi zafiyete sürükleyerek yıkmaya çalışmanın gayretinde olmaya devam etmişlerdir. Ancak vehmettikleri karanlık hayallerinin peşinde koşarken silahlı kuvvetlerimiz onları hak ettikleri çukurlara gömmeye devam etmiştir. Vatan ve millet namına satılmış hainlerle mücadele ederken şehit düşen vatan evlatlarına rahmet dileyerek milletimizin başı sağ olsun diyoruz.

Ayrıca mübarek Ramazan ayında bir yandan mukaddes değerlerimize müdahale etmek için İzmir’de merkezi sisteme sızarak minarelerden cav bella marşının çalınması diğer yandan din adamı kimliği altında bazı tv programcısı akademisyenlerin milli değerlerimize dil uzatması çok manidar olmuştur. Özellikle camilerden yabancı ideolojilerin marşlarının çalınması için İzmir’in seçilmesi kanaatimizce tesadüfî değildir. Aynı şekilde Türklüğümüze dil uzatılması için de Ramazan ayı ile ilgili huzur verecek konular varken Türklüğün aleyhinde konuşulması da bir o kadar manidardır. Ancak Türk milleti oyuna gelmeyecektir. El birliği ve fikir birlikteliği yaparak aynı gemide olunduğunun farkında olarak tüm bu süreçleri aşarak yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramınızı, başta Doğu Türkistan ve Filistin olmak üzere dünyanın dört bir yanında zulüm altında inleyen soydaşlarımız ve dindaşlarımız olmak üzere mazlumların gözyaşının dinmesine ve bir an önce Covit-19 salgınından kurtunulmasına vesile olması niyazı ile kutluyoruz.

Mustafa Güçlü

Anadolu-Sen Konfederasyonu

Genel Başkanı

 

  

        


 Okunma Sayısı : 1238         24 Mayıs 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 669211

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.