Sendikall işleyiş

Genel Başkan Mustafa Güçlü,  ülkemizin Covit-19 virüs salgını ile mücadele ettiği süreçte hayatın kendi şartlarına dönmesi adına atılan adımlar kapsamında çalışma hayatında memur sendikalarının örgütlenme faaliyetlerini kesintiye uğramadan yürütebilmeleri için e-devlet kanalı ile sendikalara üye olunabilmesi için düzenleme yapılması ve kamu işlerinin ileriki dönemlerde olması muhtemel yeni salgınlarda zaafiyete uğramadan devamı için esnek mesai çalışma için zemin oluşturulması talebini içeren bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması Anadolu Ajansı tarafından haber olarak yayınlandı.

ANADOLU AJANSI HABER METNİ

Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü, Memur sendikalarına üyelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabilmesinin önünün açılması önerisinde bulundu.
Güçlü, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında eskisi gibi olmayacak alanların en başında çalışma hayatı ve üretim ilişkileri ağının geleceğini, konunun tarafı olan sendikaların bu süreçte özgün yaklaşımlar üreterek yaşanılması muhtemel sıkıntılı süreçlerin en az hasarla atlatılması için gayet göstermesi gerektiğini belirtti.
Olası daha ağır virüs salgınlarında kamu hizmetlerinin aksamaması adına memurların esnek zamanlı çalışma hayatına geçişinin alt yapısının hazırlanmasının önemli olduğuna işaret eden Güçlü, şunları kaydetti:
"Memur sendikalarının örgütlenme çalışmalarını değişen zor şartlarda daha sağlıklı yapabilmesi için, e-devlet üzerinden sendika üyeliği işlemlerini yapabilmelerinin önü açılmalıdır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacağı bir düzenleme ile e-devlet üzerinden memurlara sendika üyeliğine geçebilmeleri için imkan sunmalıdır."

Kaynak: AA
06 Mayıs 2020 Çarşamba 17:50
Mustafa Güçlü, Sendika, Güncel, Son Dakika

HABERİN YAYINLANDIĞI BAZI LİNKLER

https://m.sondakika.com/haber/haber-sendika-uyeligi-basvurularinin-e-devletten-13194806/

https://m.haberler.com/sendika-uyeligi-basvurularinin-e-devletten-13194806-haberi/

https://m.yeniakit.com.tr/haber/sendika-uyeligi-basvurularinin-e-devletten-yapilmasi-onerisi-1222755.html

https://www.konhaber.com/haber-sendika_uyeligi_basvurularinin_e_devletten_yapilmasi_onerisi-1351781.html

https://www.pusulahaber.com.tr/sendika-uyeligi-basvurularinin-e-devletten-yapilmasi-onerisi-1364288h.htm

 Okunma Sayısı : 1062         10 Mayıs 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 170923

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.