MEB'İN YATIĞINI ÜNİVERSİTELER DE YAPMALIDIR

Genel Başkan  Mustafa GÜÇLÜ, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK'un, virüs nedeni ile okullara verilen ara ve EBA üzerinden verilen eğitim sürecinden sonra öğrencilerin sınıf geçmesine yönelik olarak yaptığı açıklamayı Anadolu Ajansı'na değerlendirdi. Genel Başkan Sayın Bakanın yatığı açılmayı yerinde bulduğunu ifade ederek aynı durumda olan üniversite öğrencilerinin durumlarına dikkat çekti. Genel Başkanın açıklaması basında geniş yer aldı.


ANADOLU AJANSI'NIN HABER METNİ

Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü, zayıfı olan öğrencilerin bir üst sınıfa sorumlu geçmesi yönündeki uygulamanın yüksek öğrenimde de yapılması gerektiğini bildirdi.

Güçlü, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, öğrencilerin bir üst sınıfa geçişinde uygulanacak sisteme ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

Selçuk'un, ilk dönem notlarına göre sınıf geçmenin sağlanacağını ifade ettiğini hatırlatan Güçlü, "Öğrencinin ilk dönem zayıfı yoksa bir üst sınıfa direkt geçeceği, eğer zayıfı var ise bu derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçeceğini açıklaması yerinde ve adil bir uygulama olmuştur. Ancak eğitimin bir bütün olduğu düşünülerek aynı adımın yükseköğrenim kurumlarında da atılmasının gerekli olduğu kanaatindeyiz." görüşünü paylaştı.

Üniversite öğrencilerinin de bu yönde bir beklenti içinde olduğunu ifade eden Güçlü, gençlerin hayata bir yıl geç atılmalarına sebep olunmaması gerektiğini belirtti.

Güçlü, bazı üniversitelerin internet üzerinden online sınav yapmak istediğine ve bunun adil bir çözüm olmadığına işaret ederek, şartları tutan öğrencilerin direkt, zayıfı olan öğrencilerin ise sorumlu olarak bir üst sınıfa geçişinin sağlanması gerektiğine dikkati çekti.

 Okunma Sayısı : 953         04 Mayıs 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 573536

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.