Ramazan-ı Şerif Hoş Geldi

Dünya adeta başına çöken  görünmez felaket  Korona Virüs sebebi ile amansız bir mücadele halindedir. Müslümanlar, hem bireysel hem de toplumsal olarak ibadetlerine daha duyarlı halde yerine getirdikleri Ramazan ayına virüsle yoğun bir mücadelenin yapıldığı bu zor şartlar altında girmiş bulunmaktadır. Her zorluğun arkasında bir rahmet olduğu hikmetini aklından çıkarmaması gereken bizlerin, bereket dolu Ramazan ayının tarafımızdan  layıkı ile yerine getirilmesi noktasında Rabbimizin bizlere gerekli fırsatı ve sabrı vereceğine olan imanımız tamdır. 

Ramazan ayının bu yıl sosyal korunma tedbirleri vesilesi ile fiziksel birlik ve beraberlik dolu manevi atmosferinin maalesef ki tezahür edemeyecek olması bizleri üzmektedir. Ancak sağlığın her şeyin önünde olduğu hakikati karşısında uyulması gereken kurallara riayet etmekte asli görevlerimizden biridir. Fakat hayır ve hasenat sahibi fertlerin yardım eli bekleyen mağdur   ve mazlumları unutmadan gerekli çalışmalara yapmasınında bir ibadet olduğu unutulmamalıdır. Bu sorumluluk duygusu ile aç ve açıkta, aşsız kalan ailelerin kalmaması için sivil ve siyasal toplum el ele ve gönül gönüle vererek mağdur ve mazlum halde yardım bekleyen fertlerin sofraları boş bırakmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu zor günlerin, gönül gönüle verilerek aşılacağı bayram günlerine kavuşmak dileği ile tüm müslümanların mübarek  Ramazan-ı Şerifini kutluyorum.

Mustafa Güçlü 
Anadolu-Sen Konfederasyonu
Genel Başkanı 


 Okunma Sayısı : 1163         24 Nisan 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 262302

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.