BARAJA AYM DUR DİYECEKTİR.

 / HABERLER

SENDİKA BARAJINA DAİR
1.
Sendika, insanların adil hayat şartlarına sahip bir dünyada yaşayabilmesi için verilen evrensel bir mücadele zemininin adıdır.
2.
Sendika, bizim yanımızda olanlar ihya olsun gerisi mahvolsun anlayışının hakim olduğu karaborsacılar yuvası değildir.
3.
Bu gün ne yazıkki yüzde iki barajı ile manevi değerleri hiç dilinden düşürmeyen ve memur sendikacılığını ülkemizde tekeli altına almaya çalışan Memur Sen ile milliyetçiliğin sendikacılıkta bayrağıyım diyen Kamu Sen'in el ele vererek adil bölüşüm adına manevi ve milli değerleri yerle bir eden icratına şahitlik ediyoruz.
4.
Ülkeyi adalet içinde yöneterek kalkındırma iddiasında olan ve ülkemizin tüm renkleri ile milli bütünlüğünü muhafaza etmesi gerektiğini ifade eden siyasi yapıların ise muhteris sendikaların sonu gelmez taleplerini karşılama gayreti içine girerek yüzde iki sendika barajı düzenlemesini kanunlaştırma girişimine hayret ve şaşkınlıkla şahitlik ediyoruz.
5.
Ancak unutulmasın ki hukuk devletinde yaşıyoruz. Yanlış hesaplar bugüne kadar yüksek yargıdan dönmüştür ve daha önce sendikalara getirilen baraj nasıl Danıştay'dan döndüyse bu seferde Anayasa Mahkemesi'nden dönecektir.
6.
Memurların Ocak zammının ne olacağını beklediği bir zamanda, asgari ücrete yüzde elli beş zammın yapıldığı bir dönemde sözde yetkili ve etkili olduğunu söyleyen sendikaların yüzde yirmilerde olmasını tahmin ettiğimiz bir memur zammına ne diyeceğini merakla bekliyoruz fakar şurası kesinki bu karaborsacı sendikaların sendikalara yüzde iki baraj getirme derdine düşmeleri ve siyasi iradenin buna eşlik etmesinin hem sendikal hem siyasi alanda bir karşılığının olması muhtemeldir.
7.
Şu bilinmelidir ki biz Anadolu Sen Konfedetasyonu olarak çıktığımız yola her şart ve ortamda sonuna kadar devam etmeye kararlıyız.
ANADOLU SEN KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİ

 Okunma Sayısı : 74         23 Aralık 2022

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 829321

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.