TBMM'DEN SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ.

TBMM SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETEN BİR KURUM OLMALIDIR.

27. dönem 6.yasama yılı açılışı yapılan TBMM’den memurların özlük ve ekonomik haklarının genişletilmesine dair çok büyük beklentileri vardır. Zira TBMM çalışanlara yeni sorunlar değil çözüm üreten, bu kapsamda yasama görevini yerine getiren bir kurumdur. Yani gerek iktidar gerekse muhalefet partilerinin asli görevlerinden biri de kamu çalışanlarının hak ve hukukunu muhafaza edip genişletecek yasal düzenlemelere imza atmaktır.

Memurun haklarını ve taleplerini gündeme taşıma görevini üstlenen sendikaların doğal olarak iktidar ve muhalefet partilerinin hepsinden taleplerinin hayata geçirilmesi için büyük
Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda, özellikle ‘Öğretmen kariyer basamakları’ başlığındaki uzman ve başöğretmenlik sınavının iptali ve bu unvanların öğretmenlere kıdeme dayalı olarak verilmesi, müdür ve müdür yardımcısı atama kriterleri, ödüllendirilecek personelin tespitinde objektif ölçülerin esas alınması gibi konularda net bir şekilde düzenleme yapılması;

Ücretli çalışanların bodrasından direk kesilerek alınan vergi dilimleri oranlarında yeni ve adil bir düzenlemeye gidilmesi, enflasyon farkının oluştuğu ay memur maaşlarına artış olarak yansıtılması gibi bir çok konuda düzenleme yapılması gelmektedir.

Ayrıca kanaatimizce eksik olarak yasalaşan 3600 ek gösterge düzenlemesinin kapsamının da genişletilmesi için mecliste yeniden ele alınmasını kamu çalışanları beklemektedir.

TBMM’nin içine girmiş olduğu 27.dönemin son yasama yılında üzerine düşen sorumlulukları yerine getirerek kamu çalışanlarını rahatlatacağını temenni ederken tüm sendikaların görevinin de siyasi partilerin gönlünü hoş ederek simbiyotik bir ilişki içine girmekten ziyade üyelerinin hak ve taleplerini elde etmeye yoğunlaşmak olduğunu ifade etmek istiyorum.

Biz Anadolu Sen olarak haklı taleplerimizin gerçekleşmesi noktası TBMM’de ziyaretler gerçekleştirerek beklentilerimizin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.

Mustafa Güçlü
Anadolu Sen Konfederasyonu Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 75         02 Ekim 2022

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 522706

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.