Darbelere Hayır Diyoruz

 / HABERLER

“Milli iradeye ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız. . Bizler namlusunu millete çevirmiş tanka asla selam durmayacağız”

Milli iradenin tecelligahi Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalarayarak, milli güvenliğimizinden sorumlu Genel Kurmay Başkanlığını basarak, yurt içi güvenliğimizin teminatı Polis Özel Hareket merkezine saldırı düzenleyerek ve halkın üzerine mermi yağdırarak milli iradeyi sindirebileceklerini zanneden hainler emellerine ulaşamadılar ve inşallah bundan sonrada ulaşamayacaklardır. Bizler namlusunu millete çevirmiş tanka asla selam durmayacağız. Devletimizi demokratik işleyişten uzaklaştıracak ve milli iradeye dur diyecek her türlü girişime karşı olmaya devam edeceğiz.

Ülke olarak çekilmek istendiğimiz iç karışıklıktan, milletin ve devletin el birliği yaparak göstermiş olduğu dirayetle kurtulmuş bulunmaktayız. Ancak gelecekte daha kötü bir manzara ile karşılaşmamak için yapılma-ma-sı gereken iki önemli konuya dikkat çekmek istiyoruz. Bunlardan birincisi, suret olarak şerefli Türk askerinin üniformasını bürünmüş ancak sıret olarak şereften yoksun hain teröristlerin tamamen temizlendiği zannına kapılmadan; tüm kamu kurum ve kuruluşlarında hukuk kuralları ve demokratik işleyişi de dikkate alarak, çok titiz bir çalışmayla devletin işleyişini gereksiz vehimlere kapılarak zafiyete uğratmadan, her çeşit vatan haininden arınma sürecine girilmesi ve bu süreçte boşalacak kadrolara yapılacak yeni görevlendirmelerde, adalet ölçüsünde liyakat ve ehliyeti dikkate alarak hareket edilmesi. İkincisi ise milletimizin ve devletimizin gözbebeği olan kahraman ordumuzun şerefli neferleri ve komutanlarının hedef tahtası konumuna getirilmesine ve yıpratılmasına izin verilmemesi, bu konuda art niyetle hareket edenler ve toplumu dile getirdikleri eylem ve söylemlerle kutuplaştıranlara hesap sorulmasında gevşek davranılmaması. Bu iki noktaya dikkat edildiği ve devletiyle milletiyle; siyasetçisiyle siviliyle; askeriyle polisiyle el ele verilip mücadele edildiği zaman hiçbir şer güç Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tarihteki kutlu yürüyüşünü engelleyemeyecektir. Bu vesileyle devletimizin bekasını müdafaa, milletimizin birliğini ve beraberliğini muhafaza etmek için 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yaralananlara şifa, şehadet şerbetini içmiş olan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, milletimize metanet diliyoruz.


Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu Genel Merkezi


 Okunma Sayısı : 676         20 Temmuz 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 781563

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.